سبد خرید

فهرست مطالب

طرز تهیه سرکه انگبین: روش‌های مختلفی در طرز تهیه سرکه انگبین وجود دارد. این سرکه یکی از پر خواص‌ترین سرکه‌ها است که شما می‌توانید آن را به روش مختلفی تهیه کرده و مصرف کنید. نکته جالب اینجاست‌ که شما می‌توانید این سرکه را به روش خانگی و با ارزان‌ترین مواد تهیه نمایید.

این خاصیت سرکه انگبین نباید فراموش شود که به شدت برای کبد چرب مناسب است.  اگر شما خارش بدن را تجربه می‌کنید احتمالا این مشکل از کبد چرب‌تان نشأت می‌گیرد‌. در این مواقع ترکیب انگبین و عسل می‌تواند مشکل شما را حل کند. وقتی کبد چرب است، میزان نمک زیر پوست بیشتر می‌شود و خارش بدن نیز بیشتر خواهد شد.

همچنین، شربت سرکه انگبین به عنوان یک نوشیدنی گوارا در فصل بهار شناخته می‌شود. این سرکه انواع و اقسام مختلفی دارد. در ادامه برایتان چند طرز تهیه سرکه انگبین را آوره‌ایم که در منزل به راحتی می‌توانید تهیه کنید.

می توانید جهت تهیه عسل مرغوب با ضمانت عودت وجه به صفحه خرید عسل طبیعی مراجعه نمائید.

 

سرکه عسلی انگبین

روش های تهیه سرکه انگبین

  • طرز تهیه سرکه انگبین با سرکه سیب

طرز تهیه سرکه انگبین با سرکه سیب به این صورت است که، ابتدا داخل یک قابلمه کوچک‌ عرق نعنا را به همراه سرکه سیب بجوشانید، شما می‌توانید به جز سرکه سیب از هر سرکه دلخواهی استفاده کنید.

ولی بهتر است که سرکه‌های استفاده شده خانگی باشند، سرکه‌های صنعتی اصلا برای این کار مناسب نیستند. در ادامه مواد را روی حرارت قرار بدهید و برای 10 دقیقه اجازه بدهید بجوشد و شروع به قل زدن کند.

بعد از این مدت،  مواد را داخل یک کاسه تمیز بریزید (ترجیحاً پلاستیکی نباشد). در نهایت صبر کنید تا مواد ولرم شوند، در این مرحله باید عسل را به آن اضافه کنید و می‌توانید حالا در یخچال نگهداری کنید.

  • طرز تهیه سرکه انگبین عسلی

طرز تهیه سرکه انگبین عسلی به این صورت است که ابتدا به یک واحد عسل و چهار واحد آب احتیاج دارید. باید این دو مواد را ترکیب کرده و بجوشانید. پس از تبخیر شدن نیمی از مایع نوبت به اضافه کردن نیم واحد سرکه انگبین می‌رسد. با جوشیدن دوباره و مخلوط شدن سرکه با عسل، شربت آماده میل کردن است.

  • طرز تهیه سرکه انگبین با شکر

طرز تهیه سرکه انگبین با شکر به این شکل است که 4 لیوان آب را در داخل قابلمه ریخته و پس از اضافه کردن شکر آن را روی حرارت قرار می‌دهید. کم کم شروع به هم زدن می‌کنید و سپس به عرق نعنا و سرکه را اضافه کرده تا یکدست شوند. پس از آن محلول را از روی حرارت برداشته و اجازه می‌دهید خنک شود.

  • طرز تهیه سرکه انگبین با کاسنی

در یک قابلمه کوچک، سرکه انگبین، کاسنی خرد شده، شکر و آب را با هم مخلوط کنید. مخلوط را روی حرارت متوسط قرار بدهید.

در این قسمت حرارت را کم کنید و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه یا تا زمانی که کاسنی نرم می‌شود، مایع به خوبی بجوشد. سپس قابلمه‌ای که روی حرارت قرار داده بودید را برداشته و اجازه می‌دهید مخلوط با دمای اتاق خنک شود.

‏مخلوط را از طریق یک الک توری ریز در یک شیشه یا بطری تمیز صاف کنید. سرکه انگبین را با کاسنی تا 2 هفته در یخچال نگهداری  نمایید.

  • طرز تهیه سرکه انگبین عنابی‌

‏برای تهیه سرکه انگبین با عناب، ابتدا عناب را بشویید و خشک کنید سپس به قطعات کوچک برش دهید. در یک قابلمه کوچک سرکه انگبین، تکه‌های عناب، شکر و آب را با هم مخلوط کنید.

 

طرز تهیه سرکه انگبین

 

مخلوط را روی حرارت متوسط قرار می‌دهید تا  شروع به جوشیدن کند. حرارت را کم کنید و اجازه دهید مخلوط به مدت حدود 10-15 دقیقه یا تا زمانی که تکه های عناب نرم شده و مایع کمی غلیظ شود، بجوشد. حالا وقت آن رسیده که قابلمه را از روی حرارت بردارید و اجازه بدهید که با دمای اتاق خنک شود. لازم است که سرکه انگبین را با عناب را تا 2 هفته در یخچال نگهداری کنید.

جهت تهیه سرکه انگبین می توانید به صفحه خرید سرکه انگبین مراجعه نمائید.

کلام آخر

‏سرکه انگبین با عناب یک سرکه خوشمزه و سالم برای وعده ‌های غذایی شماست. می‌توان از آن به عنوان سس سالاد استفاده کرد. همچنین این ماده یک پاک کننده عالی برای کبدهای چرب است.

فراموش نشود که طرز تهیه سرکه انگبین بسیار زیاد بوده و تنها بخشی از آنها در این مقاله آورده شده است. می‌توانید از این ترکیبات به طور مداوم استفاده کنید تا مشکلات مرتبط با سلامتی خود را به طور کاملا طبیعی برطرف کنید.

5/5 - (2 امتیاز)