سبد خرید

رفع مشکلات زنانه و رحم با بره موم

 

رفع مشکلات زنانه

تحقیقات صورت گرفته طی سالیان سال در خصوص تاثیرات بره موم بر بیماریهای زنان در کشورهای مختلف حاکی از آن است که بره موم برای بسیاری از مشکلات و بیماریهای زنان مفید بوده و می تواند بسیاری را به طور کامل درمان نماید. در ادامه به شرح و بیان تحقیقات انجام شده و نتایج آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

رفع مشکلات زنان

نحوه عملکرد بره موم به عنوان مرهم

مرهم بره موم سریع و بطور موثر ترمیم را از طریق رشد اپیتلیوم سطح اسیب دیده تحریک می کند و خاصیت سمی یا سوزش ندارد.

 

نتایج تحقیقات در رومانی ، بلغارستان ، لهستان و …

 • درمان دردهای قاعدگی (دیسمنوره) و گرفتگی های عضلانی
 • درمان زخم های پس از زایمان
 • سایش گردن رحم
 • سوزش و خارش رحم و دیگر مشکلات مهبلی
 • التهاب گردن رحم
 • آرتروز گردن رحم
 • سرطان اولیه ی سایش رحم و گردن رحم

 

درمان درد قاعدگی با بره موم

درمان دردهای قاعدگی ( دیسمنوره)

در سال 1995 تعدادی از زنان مصرف کننده بره موم گزارش دادند که دردهای قاعدگی و گرفتگی های عضلانی در آنها پس از مصرف آن بهبود یافته و این امر ، می رساند که تحقیقات با بره موم در آینده می تواند ارزشمند باشد. اگر چه اکثر تحقیقات در زمینه خواص بره موم بیشتر به معالجه بیماریهای عفونی و التهابی اندام های تناسلی زنان پرداخته است.

 

درمان زخم پس از زایمان با بره موم

زخم های پس از زایمان

در سال 1971 ، پزشکان بخش مامایی بیمارستان کیف (اتحاد جماهیر شوروی) ،با موفقیت بره موم را برای درمان زخم های پس از زایمان بکار بردند.

 

سایش گردن رحم ، سوزش و خارش

مجدداً در روسیه زنانی که از سایش گردن رحم ، سوزش و خارش رحم و دیگر مشکلات مهبلی رنج می بردند را با محلول بره موم درمان نمودند. درمان بیماران با بره موم با موفقیت 98 درصدی پس از 12 روز میسر شد.

 

التهاب های چرکی مهبلی

محققین لهستانی در سال 1973 گزارش دادند که بره موم بر التهاب های چرکی مهبلی موثر است.

 

التهاب گردن رحم

دکتر ساچی عضو موسسه ی مامایی زدروی در لهستان گزارش داد که علائم بیماران مبتلاء به التهاب گردن رحم که عامل آن نوعی انگل به نام تریکوموناس واژنالیس می باشد تنها با استعمال قرص های واژیان 30 میلی گرم بره موم بر طرف می شود. همچنین ساچی 50 تا 60 مورد از زنان دانشجویی که از دیسمنوره (قاعدگی دردناک) رنج می بردند را بطور موفقیت امیز با بره موم درمان کرد.

در سال 1989 ، رومانیایی ها و دیگران شرح دادند که 57 بیماری که سنی بین 21 تا 58 را تشکیل میدادند و مبتلاء به زخم مقاربتی یا التهاب گردن رحم و در بعضی اوقات همراه با عفونت های کاندیدیا یا دیگر بیماریهای التهابی بودند را درمان نمودند. نتایج عالی از 42 بیمار (3/76%) بدست امد. در 9 نفر (4/16%) نتایج رضایت بخش بود و در 3 نفر نتیجه ای دیده نشد.

 • بیماران با استعمال موضعی پماد ، اسپری و عصاره ی بره موم درمان شدند.
 • این بیماران از گروه تحت درمان به واسطه حساسیت به بره موم جدا شدند.

 

 

 

 

آرتروز گردن رحم

در سال 1977 ، محققین بلغاری گزارش دادند 60 بیمار بین سنین 40 تا 60 سال که مبتلاء به آرتروز گردن رحم را درمان نمودند.

 • آنها با پماد های محتوی محلول الکلی 30% بره موم همراه با لانولین و وازلین ، تحت درمان قرار گرفتند. طی دوره ی درمان ، بهبودی قابل ملاحظه و کاهش درد مشهود بود. ادامه درمان کلینیکی باعث شد تا 32 بیمار کاملاً به شرایط عادی برگردند و 28 بیمار بهبود قابل ملاحضه ای داشتند.

 

سرطان اولیه سایش رحم و گردن رحم

همچنین از بلغارستان پانووا و دیگر همکارانش گزارش دادند که 524 بیمار زن مبتلاء به بیماری های مختلف زنانه عمدتاً با سرطان اولیه ی سایش رحم و گردن رحم را درمان نمودند.

 • این زنان با 3% محلول بره موم در 96% الکل بهبود یافتند. نتایج برای هر دو گروه سن پائین و بالای چهل سال رضایت بخش بود.

 

محققین نتیجه گرفتند که بره موم را باید بطور مداوم برای درمان عفونت های زنانه استفاده کرد.