سبد خرید

خواص بره موم | چگونگی استفاده از بره موم برای رحم

خواص بره موم برای رحم: بره موم یکی از مواد طبیعی است که به دلیل خواص بی شماری که دارد، در صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی، دارویی و غیره مورد استفاده قرار می ‌گیرد. این ماده از پوسته گل ها و برگ های گیاهان جمع آوری شده و در پوشش کندوهای زنبور عسل استفاده می ‌شود.

بره موم دارای خواص ضد باکتری، ضد قارچ، ضد ویروس، ضد التهاب، مقوی و آرام بخش می ‌باشد. بره موم می ‌تواند در درمان برخی بیماری‌ های رحمی نیز موثر باشد. به عنوان مثال، مصرف بره موم به عنوان یک روش طبیعی در درمان التهاب رحم و عفونت های آن به کار می رود. همچنین، بره موم عملکرد رحم را بهبود داده و شانس باروری را نیز افزایش می دهد.

فهرست مطالب

رفع مشکلات زنانه

تحقیقات صورت گرفته طی سالیان سال در خصوص تاثیرات بره موم بر بیماریهای زنان در کشورهای مختلف حاکی از آن است که بره موم برای بسیاری از مشکلات و بیماریهای زنان مفید بوده و می تواند بسیاری را به طور کامل درمان نماید. در ادامه به شرح و بیان تحقیقات انجام شده و نتایج آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

نحوه عملکرد بره موم به عنوان مرهم

مرهم بره موم سریع و بطور موثر ترمیم را از طریق رشد اپیتلیوم سطح اسیب دیده تحریک می کند و خاصیت سمی یا سوزش ندارد.

رفع مشکلات زنان

بررسی کامل خواص بره موم برای رحم

بره موم به دلیل داشتن خواص ضد باکتری و آنتی ‌اکسیدانی، می ‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. به علاوه، به عنوان یک ضد التهاب طبیعی عمل کرده و باعث کاهش التهابات داخل رحم می شود.

همچنین، بره موم برای درمان تشنج و رفع اسپاسم‌ های عضلانی  به ویژه در ناحیه رحم  بسیار موثر است. این ماده باعث افزایش جریان خون در ناحیه رحم و تقویت عضلات رحم می ‌شود.

همچنین، بره موم بهبود عملکرد هورمونی و افزایش تولید هورمون‌های مؤثر در ناحیه رحم را به دنبال خواهد داشت. اگرچه بره موم به عنوان یک ماده طبیعی می ‌تواند به بهبود وضعیت رحم کمک کند، اما قبل از شروع به استفاده از آن، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

همچنین بخوانید | نیش زنبور عسل و فواید آن

طریقه مصرف بره موم برای رحم

بره موم یک ماده طبیعی به شمار می‌رود که دارای خواص بی‌پایان است. این ماده به دلیل خواص زیاد خود در کاهش التهابات، ضدویروس بودن، ضدقارچ بودن و تسکین دردها به کار می‌رود. یکی از کاربردهای آن که احتمالاً کمتر شنیده باشید برای درمان التهاب رحم و کاهش عفونت‌های آن است.

رحم عضو بسیار مهمی در بدن بانوان است و باید حتماً به سلامت آن توجه داشته باشید. در صورت هرگونه مشکل یا عفونت رحم نمی‌تواند بستر مناسبی برای رشد جنین باشد؛ بنابراین چنین مشکلاتی شانس باروری را کاهش می‌دهند و باید حتماً برطرف شوند.

ممکن است شما نیز در مراجعه آخر خود به استفاده از بره موم برای پاک‌سازی این ناحیه توصیه شده باشید. طریقه استفاده از این ماده بسیار مهم است که قصد داریم در این قسمت به طور کامل از آن صحبت کنیم.

مرهم بره موم بدون ایجاد سوزش یا خاصیت سمی باعث تحریک و رشد سریع و مؤثر اپیتلیوم (لایه سطحی پوست) در منطقه آسیب‌دیده رحم می‌شود.

بره موم برای مصرف داخلی در قالب قرص، کپسول و یا عصاره در دسترس قرار دارد. قرص بره موم به ویژه در درمان بیماری‌های رحمی مانند التهابات و عفونت‌های رحم، تأثیر بسیار مؤثری دارد. برای مصرف این قرص، توصیه می‌شود که راهنمای مصرف موجود روی بسته قرص را به دقت دنبال کنید.
 

 

کپسول بره موم نیز در درمان بیماری‌های رحمی مؤثر است. با این حال، مانند قرص بره موم، مناسب است که پیش از مصرف با پزشک خود مشورت کرده و به دقت از دستورالعمل مصرفی روی بسته کپسول پیروی نمایید. بره موم به عنوان یک ماده طبیعی با خواص درمانی، قابل استفاده به صورت خارجی نیز است.

مصرف خارجی بره موم عمدتاً در قالب کرم یا قطره صورت می‌گیرد. کرم بره موم به عنوان یک روش مؤثر برای درمان بیماری‌های رحمی از جمله التهابات و عفونت‌های رحم شناخته می‌شود. برای استفاده از این کرم، بهتر است کمی از آن را روی ناحیه مورد نظر بمالید و با آرامش ماساژ دهید.

چگونگی استفاده از بره موم

برای مصرف داخلی، بره موم به صورت قرص، کپسول و یا عصاره در دسترس است.  قرص بره موم در درمان بیماری‌های رحمی مانند التهابات و عفونت‌ های رحم تاثیر بسیار زیادی دارد. برای مصرف این قرص، توصیه می‌ شود که راهنمای مصرف موجود بر روی بسته قرص را دقیقاً دنبال کنید.

کپسول بره موم نیز قادر به درمان بیماری‌ های رحمی خواهد بود. با این حال، همانند قرص بره موم، بهتر است که پیش از مصرف با پزشک خود مشورت کنید و به طور دقیق از آنچه که بر روی بسته کپسول نوشته شده پیروی نمایید.

بره موم به عنوان یک ماده طبیعی و دارای خواص درمانی، می ‌تواند به صورت استعمال خارجی نیز برخی بیماری‌ های رحمی را درمان کند. مصرف خارجی بره موم عموما به صورت کرم و یا قطره است. کرم بره موم  یکی از روش‌های موثر برای درمان بیماری ‌های رحمی مانند التهابات و عفونت ‌های رحم است. برای استفاده از این کرم، باید کمی از آن را روی ناحیه مورد نظر بمالید و به آرامی مالش دهید.

نتایج تحقیقات در رومانی ، بلغارستان ، لهستان و …

 • درمان دردهای قاعدگی (دیسمنوره) و گرفتگی های عضلانی
 • درمان زخم های پس از زایمان
 • سایش گردن رحم
 • سوزش و خارش رحم و دیگر مشکلات مهبلی
 • التهاب گردن رحم
 • آرتروز گردن رحم
 • سرطان اولیه ی سایش رحم و گردن رحم

درمان دردهای قاعدگی ( دیسمنوره)

در سال 1995 تعدادی از زنان مصرف کننده بره موم گزارش دادند که دردهای قاعدگی و گرفتگی های عضلانی در آنها پس از مصرف آن بهبود یافته و این امر ، می رساند که تحقیقات با بره موم در آینده می تواند ارزشمند باشد. اگر چه اکثر تحقیقات در زمینه خواص بره موم بیشتر به معالجه بیماریهای عفونی و التهابی اندام های تناسلی زنان پرداخته است.

زخم های پس از زایمان

در سال 1971 ، پزشکان بخش مامایی بیمارستان کیف (اتحاد جماهیر شوروی) ،با موفقیت بره موم را برای درمان زخم های پس از زایمان بکار بردند.

سایش گردن رحم ، سوزش و خارش

مجدداً در روسیه زنانی که از سایش گردن رحم ، سوزش و خارش رحم و دیگر مشکلات مهبلی رنج می بردند را با محلول بره موم درمان نمودند. درمان بیماران با بره موم با موفقیت 98 درصدی پس از 12 روز میسر شد.

التهاب های چرکی مهبلی

محققین لهستانی در سال 1973 گزارش دادند که بره موم بر التهاب های چرکی مهبلی موثر است.

همچنین بخوانید | سرکه انگبین چیست

التهاب گردن رحم

دکتر ساچی عضو موسسه ی مامایی زدروی در لهستان گزارش داد که علائم بیماران مبتلاء به التهاب گردن رحم که عامل آن نوعی انگل به نام تریکوموناس واژنالیس می باشد تنها با استعمال قرص های واژیان 30 میلی گرم بره موم بر طرف می شود. همچنین ساچی 50 تا 60 مورد از زنان دانشجویی که از دیسمنوره (قاعدگی دردناک) رنج می بردند را بطور موفقیت امیز با بره موم درمان کرد.

در سال 1989 ، رومانیایی ها و دیگران شرح دادند که 57 بیماری که سنی بین 21 تا 58 را تشکیل میدادند و مبتلاء به زخم مقاربتی یا التهاب گردن رحم و در بعضی اوقات همراه با عفونت های کاندیدیا یا دیگر بیماریهای التهابی بودند را درمان نمودند. نتایج عالی از 42 بیمار (3/76%) بدست امد. در 9 نفر (4/16%) نتایج رضایت بخش بود و در 3 نفر نتیجه ای دیده نشد.

 • بیماران با استعمال موضعی پماد ، اسپری و عصاره ی بره موم درمان شدند.
 • این بیماران از گروه تحت درمان به واسطه حساسیت به بره موم جدا شدند.

درمان زخم پس از زایمان با بره موم

عوارض جانبی بره موم

اگر فردی حساسیت به بره موم دارد، ممکن است با مصرف آن علائمی مانند خارش، قرمزی و تورم در ناحیه مورد استفاده را تجربه کند. در صورت بروز هر گونه علائم حساسیت، باید مصرف بره موم قطع شده و به پزشک مراجعه شود.

بره موم امکان دارد با برخی داروها تداخل داشته باشد. به عنوان مثال، مصرف بره موم همزمان با داروهای ضد انعقاد خون مانند وارفارین می ‌تواند باعث افزایش خطر خونریزی شود. همچنین، مصرف بره موم همزمان با داروهای دیابت نیز منجر به کاهش قند خون می‌ گردد. بنابراین، در صورت مصرف همزمان بره موم با هر گونه دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

به طور کلی، بره موم یک ماده طبیعی و ایمن است و عوارض جانبی ندارد، اما در صورت بروز هر گونه علائم ناخوشایند، مراجعه به پزشک ضروری است.

آرتروز گردن رحم

در سال 1977 ، محققین بلغاری گزارش دادند 60 بیمار بین سنین 40 تا 60 سال که مبتلاء به آرتروز گردن رحم را درمان نمودند.

 • آنها با پماد های محتوی محلول الکلی 30% بره موم همراه با لانولین و وازلین ، تحت درمان قرار گرفتند. طی دوره ی درمان ، بهبودی قابل ملاحظه و کاهش درد مشهود بود. ادامه درمان کلینیکی باعث شد تا 32 بیمار کاملاً به شرایط عادی برگردند و 28 بیمار بهبود قابل ملاحضه ای داشتند.

سرطان اولیه سایش رحم و گردن رحم

همچنین از بلغارستان پانووا و دیگر همکارانش گزارش دادند که 524 بیمار زن مبتلاء به بیماری های مختلف زنانه عمدتاً با سرطان اولیه ی سایش رحم و گردن رحم را درمان نمودند.

 • این زنان با 3% محلول بره موم در 96% الکل بهبود یافتند. نتایج برای هر دو گروه سن پائین و بالای چهل سال رضایت بخش بود.

محققین نتیجه گرفتند که بره موم را باید بطور مداوم برای درمان عفونت های زنانه استفاده کرد.

استفاده ایمن از بره موم برای رحم

استفاده از بره موم برای رحم باید با دقت و با توجه به دوز مناسب انجام شود. همچنین باید دستورالعمل ‌های پزشکی را رعایت کنید تا از هرگونه عوارض جانبی جلوگیری شود. به طور کلی، دوز مناسب برای بره موم برای رحم باید توسط پزشک تعیین شود، ولی برای کسانی که می ‌خواهند از بره موم به صورت خانگی استفاده کنند، می ‌توانند رعایت دوز زیر را در نظر بگیرند:

 • برای استفاده داخلی: یک قطعه بره موم به اندازه یک دانه انگور را در یک لیوان آب گرم حل کنید و آن را به صورت نوشیدنی مصرف نمایید.
 • برای استفاده خارجی: بره موم را به صورت کرم یا ژل به روی ناحیه مورد نظر مالیده و به آرامی ماساژ دهید تا جذب شود.

بره موم به دلیل خواص ضد التهابی، ضد عفونی کننده و آنتی‌باکتریالی که دارد، می‌ تواند به عنوان یک روش درمانی موثر برای بسیاری از مشکلات رحمی مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، برای استفاده ایمن از بره موم برای رحم، باید به موارد زیر توجه کرد:.

 • برای استفاده داخلی، باید از بره موم با کیفیت بالا و بهداشتی استفاده شده تا از هرگونه آلودگی جلوگیری شود.
 • اگر در حال استفاده از داروهای دیگر هستید، بهتر است قبل از استفاده از بره موم برای رحم با پزشک خود مشورت کنید تا از هرگونه تداخل دارویی جلوگیری شود.
 • در صورتی که به هرگونه علائم حساسیتی مانند خارش، قرمزی و تورم روی پوست، سردرد و تنگی نفس برخورد کردید، باید استفاده از بره موم را متوقف نموده و بدون فوت وقت به پزشک خود مراجعه کنید.

  کاربرد بره موم در درمان بیماری های رحم

  بره موم یک طبع بسیار گرم که به خصوص برای سردی معده مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین، خواص بره موم برای رحم شامل تسکین درد، بهبود عملکرد رحم و کاهش التهاب می باشد.

  به دلیل دارا بودن خاصیت ضد التهابی، بره موم می تواند در درمان التهابات رحم بسیار تاثیر گذار باشد و نتایج فوق العاده عالی را به ارمغان بیاورد. علاوه بر این، بره موم می تواند به عنوان یک ماده ضد باکتریالی عمل کند و در درمان عفونت های رحم نیز مفید است. با توجه به خواص ضد التهابی بره موم، مصرف آن بیماری هایی مانند التهاب لگن، سندرم تخمدان پلی کیستیک و درد پریودی را به طور موثر درمان خواهد کرد.

  درمان درد قاعدگی با بره موم

  موارد منع استفاده از بره موم برای رحم

  بره موم یک ماده طبیعی و مفید است که برای درمان بسیاری از بیماری‌های زنان، از جمله سرطان رحم، استفاده می‌شود. با این حال، در برخی موارد، استفاده از بره موم برای رحم منع شده است. در این بخش، به بررسی موارد منع استفاده از بره موم برای رحم پرداخته می ‌شود.

  در صورتی که بیماری ‌های عفونی مانند التهاب رحم، عفونت سالمونلا، عفونت حاد مثانه و عفونت مجاری ادراری وجود داشته باشد، نباید از بره موم برای رحم منع استفاده شود. در این شرایط، استفاده از بره موم ممکن است باعث تشدید علائم بیماری شود.

  در صورتی که فرد دچار حساسیت یا آلرژی به مواد زنبوری از قبیل عسل، موم و پروپولیس باشد، قادر به استفاده از بره موم برای رحم نخواهد بود. چرا که علائم حساسیتی را تشدید می‌ کند.

  خانم‌ هایی که در دوران بارداری یا شیردهی به سر می برند، نمی ‌توانند بره موم را برای رحم مورد استفاده قرار دهند. به دلیل اینکه مصرف آن در این دوران تشدید علائم و مشکلات بارداری و شیردهی را به دنبال خواهد داشت.

  اگر فرد دچار آسیب دیدگی رحم باشد و از بره موم استفاده کند احتمال دارد آسیب دیدگی بیشتر شود. بنابراین، استفاده از بره موم برای رحم در برخی موارد امکان پذیر نیست.

  در صورتی که فرد دچار هر یک از شرایط فوق باشد، بهتر است از استفاده از بره موم برای رحم خودداری کند. اما در سایر افراد، به شرط مشورت با پزشک، استفاده از بره موم برای رحم بلا مانع خواهد بود.

  همچنین بخوانید | خواص سرکه انگبین

  جدول خواص بره موم

خاصیتتوضیحات
ضد باکترییکی از خواص بره موم خاضیت ضد باکتریالی است که می‌تواند در پیشگیری از رشد باکتری‌های مختلف مؤثر باشد.
ضد التهاباستفاده از بره موم می‌تواند به عنوان یک ضد التهاب طبیعی عمل کند و به تسکین التهاب‌های پوستی کمک کند.
مرطوب کنندهاین ماده به خوبی در نرم کردن و مرطوب کردن پوست کاربرد دارد و می‌تواند پوست را تغذیه کند.
محافظت کننده از پوستبره موم می‌تواند به عنوان یک لایه محافظتی بر روی پوست عمل کند و آن را در برابر عوامل خارجی محافظت کند.
آنتی‌اکسیدانیاین ماده شامل ترکیبات آنتی‌اکسیدانی می باشد که می‌تواند در مقابله با آسیب‌های اکسیداتیو و پیری زودرس کمک کند.
درمانیبره موم می‌تواند در درمان برخی از مشکلات پوستی مانند خشکی، ترک‌های پوست، و ترمیم زخم‌های کوچک مؤثر باشد.

سخن پایانی

با توجه به مطالعات انجام شده، بره موم دارای خواصی است که می‌تواند برای بهبود سلامت رحم مفید باشد. این ماده طبیعی می ‌تواند به عنوان یک درمان کم هزینه و موثر برای بسیاری از مشکلات رحم استفاده شود.

با توجه به خواص بره موم، می ‌توان آن را به عنوان یک درمان جایگزین برای بیماری‌ های رحم، مانند فیبروم رحم و ناباروری در نظر گرفت. همچنین، آنتی‌بیوتیک ‌های طبیعی موجود در بره موم می ‌توانند به عنوان یک روش ایمن و موثر برای کنترل عفونت‌ های رحم به کار روند.

از آنجا که بره موم دارای خواص ضد التهابی و ضد عفونی کننده است،  به عنوان یک درمان فوق العاده عالی  و موثر برای التهابات رحم و عفونت ‌های دیگر در نظر گرفته می شود. با توجه به این که بره موم دارای خواص آنتی‌اکسیدانی است، می‌تواند به عنوان یک روش پیشگیری از بیماری‌های رحم مانند سرطان رحم نیز مورد استفاده قرار گیرد.

با این حال، برای استفاده از بره موم به عنوان یک درمان، بهتر است ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. همچنین، برای به دست آوردن بهترین نتیجه، بهتر است از بره موم طبیعی و ارگانیک استفاده نمائید.

سوالات متداول

این محصول یک ماده طبیعی است که توسط زنبورها، به ویژه زنبور عسل، تولید می‌شود. بره موم به صورت پوشش بر روی تخم‌های زنبور عسل قرار می‌گیرد و به عنوان ساختاری محافظ برای تخم‌ها عمل می‌کند.

بره موم در بسیاری از صنایع مختلف مانند صنایع آرایشی و بهداشتی، عطرسازی، صنایع غذایی و دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، بره موم برای ساخت شمع و محافظت از وسایل چوبی نیز استفاده می‌شود.

بله، این ماده خواص ضد التهابی دارد و می‌تواند در کاهش التهاب‌های پوستی و داخلی مفید باشد.

بله، بره موم می‌تواند به عنوان یک ماده طبیعی برای تسکین درد در مواردی مانند التهابات مفصلی یا زخم‌های پوستی مفید باشد.

این ماده ممکن است به عنوان یک مرطوب‌کننده و مغذی برای موها عمل کرده و کمک به تقویت و لطافت موها کند.

بله، این ماده می‌تواند در درمان ترکیب‌های پوستی مانند ترک‌های زایمان یا ترک‌های پوستی مربوط به رشد و تغذیه پوست کمک کند.

بله، بره موم می‌تواند به عنوان یک ماده ملایم برای درمان سوختگی و مشکلات پوستی مرتبط با آن مفید باشد.

این ماده می‌تواند به عنوان یک مرطوب‌کننده و محافظ برای لب‌ها استفاده شود و به کاهش خشکی و ترک‌های لب‌ها کمک کند.

این ماده می‌تواند برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید باشد؛ اما تحقیقات بیشتری برای تایید این ادعا نیاز است.

۲ comments

 1. سلام من تا حالا استفاده نکردم واقعا برای درمان رحم خوبه؟میزان اثر بخشیش چقدره؟

  1. پشتیبانی سایت کد 125

   سلام و درود
   برای بررسی بیشتر با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4.4/5 - (5 امتیاز)