سبد خرید

عسل شکری چیست؟

طبیعتاً وقتی کسی عسل می‌خرد، اولین چیزی که از فروشنده می‌پرسد این است که آیا این عسل طبیعی است یا شکر دارد؟ در واقع، مصرف کننده این حق را دارد که بداند در ازای پولی که پرداخت می کند چه سطحی از کیفیت را دریافت خواهد کرد. آیا عسلی که خریداری کردید عسل واقعی است یا تقلبی؟ عسل شکری چیست؟ در ادامه باین سوالات مهم، پاسخ می دهیم.

تفاوت عسل طبیعی با شکری

انواع عسل

عسل یک ماده غذایی ارزشمند و دارای انواع متفاوتی است. در ادامه معرفی انواع عسل می پردازیم.

عسل طبیعی

زنبورهایی که از شهد گل تغذیه می‌کنند این عسل را می‌سازند. به عبارت ساده تر اینکه که فقط گیاهان به عنوان منبع تولید شهد برای زنبورها در نظر گرفته می شوند. برای تولید عسل طبیعی به یک نژاد زنبور عسل مناسب، علفزارهای غنی از گیاهان شهد زا برای ساختن کندو و مهمتر از همه به مدیریت صحیح و اصولی نیاز دارید.

عسل شکری

عسل تولید شده در کندو- در صورتی که زنبورها در طول فرآیند نگهداری عسل با شربت قند تغذیه شوند- به عنوان عسل تغذیه‌ای یا عسل شکری نامیده می‌شود. زنبورداران کندوهای خود را در مراتع می‌گذارند و با هدف برداشت عسل از شربت قند که محلول شکر و آب است برای تغذیه کندوها استفاده می‌کنند. اگرچه شهد گل نیز مصرف می‌کند، اما این نوع زنبور‌ها بیشتر شربت قند می‌خورند. کیفیت این نوع عسل بر اساس میزان شیره قندی که زنبوردار به کندو تغذیه می‌کند بسیار متفاوت است و فاقد خاصیت عسل طبیعی است.

عسل صنعتی

این محصول که واقعا عسل نیست، در تعدادی کارگاه بدون مجوز با استفاده از رنگ‌های مصنوعی، اسانس‌ها و شیرین کننده‌ها ساخته می‌شود.. این محصول می‌تواند برای سلامت مصرف کننده مضر باشد و در خرده فروشی‌ها با قیمت بسیار پایین به فروش می‌رسد.

همچنین بخوانید | نیش زنبور عسل

عسل چگونه از شکر درست می‌شود؟

برخی از زنبورداران در بهار و تابستان کندوهای خود را در مراتع می‌گذارند و کلنی‌های خود را با شربتی شیرین از شکر و آب تغذیه می‌کنند تا میزان تولید عسل را افزایش دهند. در مقایسه با عسل طبیعی، در این فرآیند مقدار بیشتری عسل تولید می‌ شود. متاسفانه برخی فروشندگان، این عسل را به عنوان عسل طبیعی می فروشند. بنابراین باید در شناخت ویژگی های عسل اصلی و تقلبی مهارت داشته باشید.

آیا با تغذیه زنبورها در زمستان کیفیت عسل تغییر می‌کند؟

انواع عسل14

زنبورداران پس از برداشت آخرین عسل از زنبورستان، عسل اضافی را از کندو جمع آوری می‌کنند که معمولا این کار در اواخر تابستان یا اوایل پاییز انجام می شود. با این حال، مقداری از عسل را در کندو می‌گذارند تا زنبورها آن را برای تغذیه در زمستان استفاده کنند.

البته با توجه به اینکه در زمستان میزان شهد در مراتع وجود ندارد، نیاز زنبورها با تغذیه تکمیلی برآورده می‌شود. در زنبورداری ایرانی، استفاده از شربت غلیظ یا خمیر شیرین برای زمستان گذرانی کندوها مرسوم است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که این خمیر شیرین تنها برای تغذیه زنبورها در زمستان استفاده می‌شود و هیچ تاثیری بر عسل تولیدی کندو ندارد. کیفیت عسل تنها در صورتی کاهش می‌یابد که در حین جریان شهد و نگه‌داری عسل به کندوها شربت قند داده شود.

مضرات مصرف عسل تقلبی

شباهت بین عسل شکری و عسل طبیعی در بازار تجاری کنونی به قدری عمیق است که نمی‌توان تفاوت بین این دو را تنها بر اساس طعم یا رنگ تشخیص داد. به دلیل روش ساخت عسل تقلبی و شیرین کننده‌های مصنوعی که به آن اضافه می‌شود، خطر جدی برای سلامتی افراد به خصوص افراد دیابتی ایجاد می‌کند. بنابراین، این افراد با مصرف عسل تقلبی، نه تنها سلامت خود را به خطر می‌اندازند، بلکه قادر به تامین مواد درمانی بدن خود نیز نخواهند بود.

تفاوت عسل طبیعی با شکری

عسل طبیعی و عسل شکری از نظر ظاهری و طعم، تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. عسل طبیعی معمولاً دارای رنگی تیره‌تر و غلظت بیشتری نسبت به عسل شکری است. عسل طبیعی هم‌چنین طعمی خام و طبیعی دارد، در حالی که عسل شکری طعمی شیرین و مصنوعی دارد.

رنگ و غلظت: عسل طبیعی معمولاً دارای رنگی تیره‌تر از عسل شکری است. این به این دلیل است که عسل طبیعی حاوی مواد مغذی بیشتری مانند آنزیم‌ها، گرده گل و مواد معدنی است که رنگ آن را تیره‌تر می‌کند. عسل طبیعی هم‌چنین غلظت بیشتری نسبت به عسل شکری دارد. این به این دلیل است که عسل طبیعی حاوی آب کمتری است.

طعم: عسل طبیعی طعمی خام و طبیعی دارد. این به دلیل وجود مواد مغذی و آنزیم‌های موجود در عسل طبیعی است. عسل شکری از طعمی شیرین و مصنوعی برخوردار است. به این دلیل اینکه عسل شکری حاوی مواد مصنوعی مانند شربت ذرت با فروکتوز بالا است.

حلاوت: عسل طبیعی شیرین‌تر از عسل شکری است. زیرا حاوی فروکتوز و گلوکز بیشتری می باشد.

شکرک زدن: عسل طبیعی به مرور زمان شکرک می‌زند. علت این موضوع، وجود آنزیم‌هایی در عسل طبیعی است که قندهای آن را به کریستال تبدیل می‌کنند. عسل شکری به ندرت شکرک می‌زند زیرا حاوی آنزیم‌های کمتری است.

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که عسلی که می‌خرید طبیعی است، پیشنهاد می کنیم حتما از فروشگاه های معتبر خرید کنید.

همچنین بخوانید | خواص بره موم

چگونه عسل شکری و عسل طبیعی را از هم تشخیص دهیم؟

عسل چگونه از شکر درست می‌شود؟

از آن‌جایی که عسل طبیعی از شهد بسیاری از گل‌ها و گیاهان تهیه می‌شود، طعم بسیار شیرینی دارد. اگر تا به حال عسل شیرین را امتحان کرده باشید، بلافاصله متوجه خواهید شد که شیرینی آن روی زبان زودگذر است. علاوه بر این، عسل طبیعی کمی تلخ است، به این معنی که وقتی آن را می چشید، انتهای زبان شما کمی مزه تلخی می دهد.

مقداری عسل را در یک لیوان آب بریزید.

از آن‌جایی که در ساخت آن از شکر استفاده شده است، عسل شیرین در هنگام خرید به سرعت در آب حل شده و از بین می‌رود. و عسل واقعی به صورت قطرات در آب باقی می‌ماند و به تدریج در آب حل می‌شود.

برچسب روی ظرف عسل را به دقت بخوانید.

با استفاده از اطلاعات روی برچسب شیشه عسل می‌توانید به سرعت از محل تولید مطلع شوید. اگر به عنوان افزودنی شربت فروکتوز بالا علامت گذاری شده باشد، می‌توانید مطمئن باشید که تقلبی است.

عسل واقعی بافت غلیظی دارد.

عسل واقعی بافت نسبتاً غلیظی دارد و اگر آن را با قاشق داخل شیشه بریزید، چسبناک می‌شود.  در حالی که عسل کاذب یا شیرین به صورت گره‌ای فرود می‌آید.

عسل طبیعی عطر خوبی دارد.

عسل طبیعی دارای عطر خوبی است که اغلب مردم را به یاد گل‌ها می‌اندازد. وقتی عسل گرم می‌شود ممکن است بوی بیشتری نیز داشته باشد. عسل تقلبی عطر خاصی ندارد، در واقع، حتی ممکن است ترش باشد.

عسل طبیعی در حرارت زیاد سفت‌تر می ‌شود.

عسل واقعی هنگام قرار گرفتن در معرض دمای بالا اصلاً کف نمی‌کند. در عوض، ضخیم‌ تر و محکم ‌تر می ‌شود. با این حال، عسل مصنوعی کاراملی نمی ‌شود و پر از حباب است.

نان با عسل طبیعی مرطوب نمی ‌شود.

عسل تقلبی نه تنها روی نان سفت نمی‌شود، بلکه اگر روی نان بریزید می‌تواند نان را مرطوب کند. این رطوبت ناشی از این واقعیت است که عسل تقلبی در اصل همان محلول قند غلیظ است. در نتیجه نان قند را جذب کرده و به وضوح مرطوب می‌شود. با این حال، عسل واقعی روی نان جامد به حالت سفت باقی می ماند.

در عسل طبیعی ناخالصی وجود دارد.

در داخل عسل واقعی، تکه‌های گل یا گرده ریز را مشاهده خواهید کرد. با این حال، از آن‌جایی که تمام گرده‌ها در مرحله فرآوری به طور جداگانه استخراج و فروخته می‌شوند، عسل تقلبی فاقد این ناخالصی است.

عسلی که طبیعی است لک نمی‌کند.

اگر روی پیراهن نخی سفید بریزید و بعداً بشویید، عسل طبیعی هیچ لکه‌ای روی آن باقی نمی‌گذارد. با این حال، عسل تقلبی لکه‌های زرد روی پارچه باقی می‌گذارد.

همچنین بخوانید | سرکه انگبین

خواص عسل طبیعی

آیا با تغذیه زنبورها در زمستان کیفیت عسل تغییر می‌کند؟

آنتی اکسیدانی: عسل طبیعی حاوی آنتی اکسیدان ‌هایی مانند فلاونوئیدها و پلی‌فنول ‌ها است که می ‌توانند به محافظت از بدن در برابر آسیب سلولی کمک کنند.

ضد التهابی: عسل طبیعی دارای خواص ضد التهابی است و در  کاهش التهاب نقش دارد.

زخم: عسل طبیعی می‌ تواند به بهبود زخم‌ها کمک کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن: عسل طبیعی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک زیادی می کند.

ضد باکتری: عسل طبیعی دارای خواص ضد باکتری است که می‌ تواند در مبارزه با عفونت ‌ها تاثیرگذار باشد.

سخن پایانی

عسل طبیعی دارای خواص درمانی است که شامل رفع یبوست، ارتقای سلامت کلی، جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی و مراقبت از پوست و مو می شود. بهتر است عسل طبیعی را فقط از فروشگاه های معتبر و شناخته شده خریداری کنید تا از کیفیت آن اطمینان خاطر داشته باشید.

 

Rate this post
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *